Rīgas pilsētas mikrorajons: Ķengarags.
Ķengaraga apkaime atrodas Rīgas pilsētas DA daļā starp Ogres virziena dzelzceļu un Daugavu, un robežojas ar Maskavas forštates, Šķirotavas un Rumbulas apkaimēm, bet pa Dienvidu tiltu arī ar Katlakalna apkaimi. Tagadējā Ķengaraga teritorija viduslaikos atradusies Mazjumpravas muižā. Muižas vēsture sākas 13.gs. Muižu viduslaikos sauca par „Blūmendāli” („puķu ieleju”), bet tautā muižu dēvēja par Jumpravmuižu.
(Jumpravmuiža)
Ielu tīkls Ķengaragā sāka veidoties 19.gs. vidū pēc Kuzņecova fabrikas nodibināšanas. 1908.gada decembrī līdz Kuzņecova fabrikai tika atklāta dzelzceļa līnija, bet jau kopš 19.gs. beigām no Rātslaukuma līdz Ķengaragam varēja nokļūt izmantojot zirgu omnibusu satiksmi. Senāk pa Daugavu gāja arī kuģītis ar piestātni Ķengaragā. Lai arī Ķengarags vēsturiski ir bijis daļēji rūpniecības rajons, tomēr mūsdienās tas ir vairāk kļuvis par “guļamrajonu”. Mūsdienās šeit ir attīstīts lielveikalu un tirdzniecības tīkls. 20.gs. 50.gados Ķengaragā sāka celt divstāvu tipveida dzīvojamās mājas dzelzceļa strādnieku vajadzībām. Šeit attīstījās arī individuālā apbūve, bet pēc 1962. gadā izstrādātā detaļplānojuma tika sākta daudzstāvu apbūve. Dzīvojamais masīvs sastāv no 5 mikrorajoniem un to centriem, rajonu sabiedriskā un tirdzniecības centra Bultu ielā. Piecstāvu apbūvi papildina divpadsmistāvu torņu ēkas.
1960. gada 20. februāris. Rīgas Ķengarags pārmaiņu priekšā.
Lielākā daļa Ķengaraga teritorijas Rīgai tika pievienota 1924. gadā, kad Latvijā norisa zemes reforma, un arī Rīgas pilsēta savas attīstības nodrošināšanai ievērojami palielināja savu teritoriju, pievienojot zemes, kas sākās aiz Krasta masīva un pletās līdz Šķirotavas stacijai. No 1934.gada tas kļuva par vienu no pilsētas administratīvajiem rajoniem. Pats Ķengaraga dienvidu gals starp Šķirotavas staciju un Daugavu Rīgai tika pievienots tikai 60. gados, kad sākās intensīva šīs teritorijas apbūve.
Labiekārtošanas darbus Ķengaraga promenādē jau vairākus gadus veic Rīgas Austrumu izpilddirekcija. Līdz šim gar Daugavu izveidots gājēju un veloceliņš, kas papildināts ar atpūtas soliņiem, vides objektiem, rotaļu laukumu, putnu novērošanas torni, gājēju tiltiņiem, labiekārtoto Mazjumpravas muižas teritoriju. 2016.gadā tika uzsākts vērienīgs projekts – daudzfunkcionālā tirdzniecības centra “Akropole” būvniecība. Tā kopējā platība būs 98 000 m2 un tiks nodrošinātas vairāk nekā 1 500 darbavietu. Arī mūsdienās pilsēta nemitīgi turpina savu attīstību un izaugsmi, tiek celti jauni projekti, uz šo brīdi lielākais jaunais projekts, kas top Ķengaragā ir „Divi krasti”.